| Sold In Quantities Of | 150 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .207 in |
| Effective_Length | 2.500 in |
| Outside_Diameter | .219 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin Hammerlock |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPH-218-2500 |
Check the listing for details. Cotter Pin Hammerlock 7/32 x 2-1/2 Carbon Steel (150 Pieces). Width: .207 in, Condition: New. Listed at 52.85 USD. Cotter Pin 5/16 x 3-1/2 Carbon Steel (50 Pieces). Cotter Pin 1/4 x 4 Carbon Steel (75 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 1/2 Carbon Steel Zinc Clear (100 Pieces). Cotter Pin 1/8 x 2 316 Stainless Steel (100 Pieces).