| Color; | Black |
|---|---|
| Size; | 16x16 |
| Origin | India |
| Shape | Square |
| Size | 16"x16", 18"x18", 20"x20" |
| Fill Material | Cover Only |
| Custom Bundle | No |
| Item Length | 16", 18", 20" |
| Additional Parts Required | No |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Adult, Boys, Girls, Kids, Men, Women |
| Care Instructions | Easy Care, Hand Wash, Machine Wash |
| Style | Art Deco |
| Features | Decorative, Home Decor, Machine Washable, Solid with Diagonal Lace, Zipper Closure |
| Room | Any Room, Bedroom, Cloakroom, Dining Room, Greenhouse, Guestroom, Living Room, Office, Patio, Study, Workshop |
| Item Width | 16", 18", 20" |
| Pattern | Solid with Diagonal Lace |
| Character | Sweet Home |
| Color | Multicolor |
| Material | Yarn Dye |
| Subject | Home Sweet Home |
| Brand | Oussum |
| Type | Cushion Cover |
| Customized | No |
| Theme | Art, Christmas, Decorative, Fashion, Sweet Dreams |
| Country/Region of Manufacture | India |
| Closure Type | Zip |
| Country of Origin | United States |
| Product Line | Lace |
Check the listing for details. Cotton Cushion Cover Decorative Throw Pillowcase Home Sofa Decor Diagonal Lace. Color: Multicolor, Condition: New with tags, Made in United States. Listed at 10.49 USD. Solid with Diagonal Lace Design Pillowcase is made of Cotton Yarn Dye. Uses: Suitable for Living room, Dining Room, Drawing Room, Patio, Pathway, Sofa, Couch, Chair, Window Seat, Car, etc. OUSSUM Solid with Diagonal Lace Decorative Cushion Covers for Christmas and New Year Gift.