| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Type | Counter Height Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 24 in |
| Color | Gray |
| Frame Material | Solid Wood |
| Item Length | 19 in |
| Item Width | 15 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
Check the listing for details. Counter Height Stools Set of 2 Polyester Upholstered Foam Cushioned Acacia Wood. Color: Gray, Condition: New. Listed at 147.65 USD. COUNTER HEIGHT STOOLS: Taking a clever approach to practical design, these stools impress with their compact size and cozy cushioning. The antiqued gray wash finish has staying power that wows. Multifunctional Sensory Table W/ Stools Storage Bins Kids Learning Play New.