| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Color | AD304 |
| Style | Modern |
| Material | Velvet |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Shape | Rectangle |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Item Weight | 4 lb |
| Fill Material | Velvet |
| Item Length | 42 in |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. COVER ONLY Model V3 Full Velvet Same Pipe Indoor Daybed Cushion Bolster - AD304. Color: AD304, Condition: New, Made in China. Listed at 84.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only 100% Polyester Velvet Fabric. 3 x Back Pillow Cover Only Edge Trim COVER ONLY - NO INSERT. Fully Encase Cover with Hidden Zipper. Cleaning Tip: Professional Cleaning Only.