| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Item Width | 39 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Material | Velvet |
| Shape | Rectangle |
| Item Weight | 4 lb |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD373 |
| Type | Cushion Set |
Check the listing for details. COVER ONLY Model V3 Twin Velvet Same Pipe Indoor Daybed Mattress Cushion AD373. Color: AD373, Condition: New. Listed at 145.50 USD. 100% Polyester Velvet Fabric. 1 x Twin Fitted Sheet Cover Only 2 x Bolster Pillow Cover Only 3 x Back Pillow Cover Only Edge Trim COVER ONLY - NO INSERT. Fully Encase Cover with Hidden Zipper.