| Compatible Model | Universal |
|---|---|
| Item Width | 39 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Suitable For | 2-Seater Sofa, Cushion |
| Material | Velvet |
| Model | Daybed Slipcover |
| Product Line | Daybed Slipcover |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Item Weight | 4 lb |
| Compatible Brand | Universal |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD373 |
| Room | Living Room, Patio |
| Type | Slipcover |
Check the listing for details. COVER ONLY Model V5 Twin-XL Velvet Same Pipe Indoor Mattress Pillow AD373. Color: AD373, Condition: New. Listed at 160.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only 1 xTwin-XL Mattress Cover 100% Polyester Velvet Fabric. COVER ONLY - NO INSERT. Edge Trim 80"x 39" x 6". Fully Encase Cover with Hidden Zipper. Cleaning Tip: Professional Cleaning Only.