| Number of Items in Set | Four-Piece |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Color | AD308 |
| Material | Velvet |
| Item Length | 75 in |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cushion Set |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Features | Zipper, Zipper Closure, Removable Cover |
| Item Weight | 5 lb |
| Item Width | 39 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. COVER ONLY Model V6 Twin Velvet Same Pipe Indoor Mattress Bolster Pillow AD308. Color: AD308, Condition: New, Made in China. Listed at 140.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only 1 x Bolster Pillow Cover Only 1 x Twin Mattress Cover 100% Polyester Velvet Fabric. COVER ONLY - NO INSERT. Edge Trim Fully Encase Cover with Hidden Zipper. Cleaning Tip: Professional Cleaning Only.