| Model | Daybed Slipcover |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosa For more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Type | Slipcover |
| Color | AD002 |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Brand | Universal |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Polyester |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Room | Patio, Living Room |
| Item Width | 60 in |
| Item Weight | 4 lb |
| Product Line | Daybed Slipcover |
| Suitable For | 2-Seater Sofa, 3-Seater Sofa |
| UPC | NA |
Check the listing for details. COVER ONLY-Outdoor Daybed Fitted Sheet Slipcover 6" Piped Trim Queen Size AD002. Color: AD002, Condition: New. Listed at 119.50 USD. Queen Size SLIP COVER Only 230 Gram Polyester Upholstery. Edge Trim Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable! Water Repellent NOT WATER PROOF . Hidden Zipper.