| Style | Modern |
|---|---|
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD109 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Shape | Rectangle |
| Item Length | 52 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 28 in |
| Item Weight | 5 lb |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 1 Daybed Mattress Bolster Pillow Covers Knife Edge Crib-AD109. Color: AD109, Condition: New. Listed at 138.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only 1 x Crib Fitted Sheet Cover Only MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED . 2 x Back Pillow Cover Only 230 Gram Polyester Upholstery. Knife Edge. Edge Trim Water Repellent NOT WATER PROOF .