| Number of Items in Set | Five-Piece |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Color | AD108 |
| Material | Water Repellent, Polyester |
| MPN | NA |
| Item Length | 75 in |
| Suitable For | Daybed, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos |
| Brand | Unbranded |
| Type | Bolster |
| Item Height | 6 in |
| Style | Modern |
| Features | Water Repellent, Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Item Width | 39 in |
| Shape | Rectangle |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 1 Daybed Mattress Bolster Pillow Covers Knife Edge Twin-AD108. Color: AD108, Condition: New. Listed at 135.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only MATTRESS AND INSERTS NOT INCLUDED . 2 x Back Pillow Cover Only 1 x Twin Fitted Sheet Cover Only 230 Gram Polyester Upholstery. Knife Edge. Edge Trim Water Repellent NOT WATER PROOF .