| Style | Modern |
|---|---|
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Material | Polyester |
| Pattern | Solid |
| Type | Bolster |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Color | AD003 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Porch Swing, 4-Seater Porch Swing |
| Shape | Rectangle |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Item Length | 36.5 in |
| Item Height | 5 in |
| Item Width | 20 in |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 2 Outdoor Bolster Back Pillow Slipcover Knife Edge Full-AD003. Color: AD003, Condition: New. Listed at 95.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only 2 x Back Pillow Cover Only 230 Gram Polyester Upholstery. Knife Edge. Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable! Edge Trim Water Repellent NOT WATER PROOF .