| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Shape | Rectangle |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Material | Polyester |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Color | AD003 |
| Item Length | 27 in |
| Item Height | 8 in |
| Item Width | 8 in |
| Country of Origin | China |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 2 Outdoor Bolster Back Pillow Slipcover Piped Trim Twin-AD003. Color: AD003, Condition: New, Made in China. Listed at 74.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only 2 x Back Pillow Cover Only 230Gram Polyester Upholstery. Mattress and Insert Not Included . Edge Trim Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable! Water Repellent NOT WATER PROOF .