| Style | Modern |
|---|---|
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Color | AD003 |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Shape | Rectangle |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Fill Material | Polyester/Polyfill |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 39 in |
Check the listing for details. COVER ONLY-Style 3 Daybed Mattress Bolster Pillow Covers Same Pipe Twin-XL AD003. Color: AD003, Condition: New. Listed at 159.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only Mattress and Insert Not Included . 3 x Back Pillow Cover Only 230 Gram Polyester Upholstery. 1 x Twin-XL Fitted Sheet Cover Only Soap Clean And Then Rinse Off With Water Hose.