| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| MPN | NA |
| Item Width | 20 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 16.5 in |
| Item Height | 5 in |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Material | Polyester |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Unbranded |
| Color | AD101 |
| Type | Cushion Set |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 3 Outdoor Bolster Back Pillow Slipcover Piped Trim Crib-AD001. Color: AD101, Condition: New. Listed at 69.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only 3 x Back Pillow Cover Only 230 Gram Polyester Upholstery. Mattress and Insert Not Included . Edge Trim Soap Clean And Rinse Off With Water Hose. Outdoor Durable!