| Material | Polyester |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Cover |
| Color | AD104 |
| MPN | NA |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench/Swing Seat, 3-Seater Bench/Swing Seat |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Shape | Rectangle |
| Item Length | 80 in |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 39 in |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
Check the listing for details. STYLE 4 Mattress & Pillow Daybed Porch Swing Knife Edge TwinXL AD104 COVERS ONLY. Color: AD104, Condition: New. Listed at 145.99 USD. PILLOW INSERTS NOT INCLUDED. Edge Trim Cleaning: Soap clean and then rinse off with water hose. Outdoor durable! Water Repellent. WE ALSO HAVE DIFFERENT COLORS IN THE COLLECTION.