| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Item Height | 6 in |
| Item Width | 39 in |
| Material | Polyester |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Set |
| Features | Removable Cover |
| Color | AD106 |
| MPN | NA |
| Item Length | 75 in |
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | 2-Seater Bench |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style 6 Outdoor Daybed Bolster Pillow Pipe Trim Twin Size - AD106. Color: AD106, Condition: New. Listed at 175.50 USD. *COVER ONLY*-Style 6 Outdoor Daybed Bolster Pillow Pipe Trim Twin Size - AD106 PRODUCT DESCRIPTION BRAND NEW *COVER ONLY*-Style 6 Outdoor Daybed Mattress Bolster Pillow Slipcovers Pipe Trim Twin Size - AD106 COVER ONLY - NO INSERT Color: AD106 Edge Trim: Piped Trim (Same Color) 1 x Mattress Dimension: 75" x 39" x 6" 2 x Bolster Dimension: 27" x 8" 1 x Bolster Dimension: 73" x 8" Hidden Zipper Water Repellent *Not Water Proof* Store Cushions and Covers In Rainy Season Cleaning: Soap clean and rinse off with water hose Quantity: 1 Shipping:Small Item Shipping