| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Cushion Cover |
| Color | AD106 |
| Style | Modern |
| Material | Polyester |
| Suitable For | 2-Seater Bench/Swing Seat |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm. ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivos |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Shape | Rectangle |
| Item Length | 75 in |
| Item Height | 6 in |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Item Width | 39 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. COVER ONLY-Style2 Daybed Mattress Bolster Back Covers Contrast Trim TwinXL-AD106. Color: AD106, Condition: New, Made in China. Listed at 159.50 USD. 2 x Bolster Pillow Cover Only Mattress and Insert Not Included . 230 Gram Polyester Upholstery. Piped Edge (Contrast Color). 1 x Twin-XL Fitted Sheet Cover Only Edge Trim Water Repellent NOT WATER PROOF .