| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Cushion Set |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Shape | Rectangle |
| Color | AD107 |
| Number of Items in Set | Five-Piece |
| Pattern | Solid |
| Style | Modern |
| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
| Material | Polyester |
| Item Length | 24.5 in |
| Item Height | 5 in |
| Item Width | 20 in |
Check the listing for details. COVER ONLY Style3 Outdoor Bolster Back Pillow Slipcover Contrast Trim Full-AD107. Color: AD107, Condition: New. Listed at 112.50 USD. Style3 Contrast Pipe Trim Bolster & Back Pillow Cushion Outdoor SLIP COVER ONLY Full Size AD107. 2 x Bolster Pillow Cover Only 3 x Back Pillow Cover Only 230 Gram Polyester Upholstery. Piped Edge (Contrast Color).