| Features | Removable Cover, Zipper, Zipper Closure |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | WARNING: This products contains chemicals known to the State of California to cause cancer, and birth defects or other reproductive harm.ADVERTENCIA: Este producto coniene productos quimcos reconocidos por el estado de California que provocan cáncer, defectos de nacimiento u otros danos reproductivosaFor more information: https://www.p65warnings.ca.gov/ |
| Item Width | 8 in |
| Pattern | Solid |
| Item Length | 26 in |
| Item Height | 8 in |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Suitable For | 2-Seater Bench, 2-Seater Porch Swing, 3-Seater Bench, 3-Seater Porch Swing |
| Material | Polyester |
| Model | Daybed Cushion |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Unbranded |
| Style | Modern |
| Color | AD002 |
| Type | Cushion Set |
| Country of Origin | China |
| UPC | NA |
Check the listing for details. *COVER ONLY*-Style4 Outdoor Bolster Pillow Slipcover Contrast Trim Crib AD002. Color: AD002, Condition: New, Made in China. Listed at 69.50 USD. Style4 Contrast Pipe Trim Bolster & Back Pillow Cushion Outdoor SLIP COVER ONLY Crib Size AD002. S4 Contrast Pipe Trim Bolster & Back Pillow Cushion SLIP COVER ONLY Crib AD002. 2 x Bolster Pillow Cover Only.