| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Type | Slipcover |
| Item Height | 8 in |
| Color | AD317 |
| Style | Modern |
| Material | Velvet |
| Item Length | 80 in |
| Suitable For | Daybed |
| Item Width | 39 in |
| Compatible Brand | Universal |
| Compatible Model | Universal |
| Model | Daybed Slipcover |
| Room | Patio, Living Room |
| Product Line | Daybed Slipcover |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Item Weight | 4 lb |
Check the listing for details. COVER ONLY Twin-XL Same Pipe Velvet Indoor Daybed Mattress 80"x39"x8"-AD317. Color: AD317, Condition: New. Listed at 97.50 USD. Twin-XL Mattress Cover 100% Polyester Velvet Fabric. Edge Trim 80" x 39" x 8". COVER ONLY - NO INSERT. Fully Encase Cover with Hidden Zipper. Cleaning Tip: Professional Cleaning Only.