| Color | Sage |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Backrest Height | 15 in |
| Brand | Unbranded |
| Care Instructions | Machine Wash Warm |
| Department | Kids |
| Features | Convertible |
| Firmness | Medium |
| Item Height | 15 in |
| Item Length | 23 in |
| Item Width | 16.5 in |
| Material | 100% Polyester |
| Pattern | Solid |
| Personalize | No |
| Seat Depth | 16.5 in |
| Seat Height | 15 in |
| Seating Capacity | 1 |
| Style | Modern |
| Theme | Kids |
| Type | Chair |
| Unit Type | Unit |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
Check the listing for details. Cozy Kids Sofa Chair 2-in-1 Convertible Foam Lounge Portable Toddler Armchair US. Color: Sage, Condition: New. Listed at 60.78 USD. Chic in stylish sage green, the 22x16.5x15” kids couch delights with its double duty: easily switch from chair into a snug lounge position (22x41x11.5”). Heavy Duty Clear Plastic Couch Cover Waterproof Stain Resistant Sofa Protector.