| Color | White |
|---|---|
| Item Length | 66.93 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sofa |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Warm Water, Avoid Harsh Chemicals |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 24.41 in |
| Seat Height | 17.72 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Frame Material | Spring |
| Features | COMFORT, Armrests |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Living Room, Bedroom |
| Item Width | 40.35 in |
| Item Weight | 52 lb |
| Upholstery Fabric | Foam |
| Armrest Height | 25.59 in |
Check the listing for details. Crescent-shaped sofa, modern low-back design with deep cushions, self-inflating. Color: White, Condition: New. Listed at 359.00 USD.