| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Number of Items in Set | 1 |
| Minimum Length | 31 in |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Maximum Weight Capacity | 275 lb |
| Item Length | 25.5 in |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Seat Depth | 3 in |
| Item Height | 31-35 in |
| Seat Height | 3 in |
| Personalized | No |
| Style | Contemporary/Modern |
| Frame Material | Iron |
| Features | Adjustable |
| Unit Quantity | 1 |
| Room | Bathroom |
| Item Width | 25.9 in |
| Upholstery Fabric | PU Leather |
| Set Includes | Chair |
| Backrest Height | 13.78 in |
| Brand | OLIXIS |
| Type | Floor Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Theme | Café |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 27.5 lb |
Check the listing for details. Cross Legged Chair Armless No Wheel PU Leather Height Adjustable Vanity. Condition: New. Listed at 63.17 USD.