| Frame Material | PU, Iron |
|---|---|
| Number of Wheels | 5(All with Brakes) |
| Max. Load Capacity | 130kg/ 286.6 lbs |
| Backrest Size(W*L) | 25 * 36cm/9.84 * 14.17in |
| Brand | Unbranded |
| Color | Black |
| Item Height | 90-105cm |
| Item Length | 70cm |
| Item Width | 59cm |
| Type | Cross-Legged Chair |
Check the listing for details. Cross Legged Office Chair, Criss Cross Chair with Wheels, Meditation Chair. Color: Black, Condition: New. Listed at 185.08 USD. This cross-legged chair has a unique design, equipped with independently adjustable seat cushions and a foot pad, which can adapt to different users' heights and sitting needs, providing a more personalized and comfortable experience.