| Compatible Brand | For Technics |
|---|---|
| Non-Domestic Product | No |
| Color | Black |
| Compatible Model | Technics SU-7700K amplifier |
| Material | Oxford Denier 420 (PVC coated) waterproof fabric |
| Modified Item | No |
| Suitable For | Technics SU-7700K amplifier |
| Brand | Custom Covers Ltd. |
| Country//Region of Manufacture | Bulgaria |
| Type | Dust cover |
| Model | Technics SU-7700K amplifier |
| Features | Waterproof |
| Suited For | Receiver |
| Country of Origin | Bulgaria |
Check the listing for details. Custom padded cover for Technics SU-7700K amplifier w/ rear-cut for the cables. Color: Black, Condition: New, Made in Bulgaria. Listed at 46.00 USD. We don't make just covers - we make art and we make it because we love it! - Padded 10mm layer for impact protection;. Pictures are with demo purpose. Having a doubt about it?. You just won't find better covers because there is no better quality/price covers out there.