| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Collection | Dalila |
| Brand | Coaster |
| Model | 102722GRY |
| MPN | 102722GRY |
| Color | Gray |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Transitional |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 19" |
| Item Length | 22" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Dalila Wood Dining Side Chair Dark Grey |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Coaster |
| Product | Dalila Wood Dining Side Chair Dark Grey |
| Installation | Yes |
| UPC | 021032752736 |
Check the listing for details. Dalila Wood Dining Side Chair Dark Grey. Color: Gray, Condition: New. Listed at 192.96 USD. Sophisticated dark grey finish enhances its modern and versatile aesthetic. Includes: Two (2) side chairs. Warranty: One (1) year limited manufacturer warranty.