| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wicker / Rattan |
| Brand | Mercana Furniture and Decor |
| Model | 70229 |
| MPN | 70229 |
| Color | Brown |
| Type | Chaise Lounges |
| Item Height | 5" |
| Item Width | 9" |
| Item Length | 9" |
| Category | Chaise Lounges |
| Upholstery Fabric | Wicker / Rattan |
| Set Includes | Mercana Kea Set Of 3 Nesting Water Hyacinth Boxes With Lids in Br |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wicker / Rattan |
| Firmness | Wicker / Rattan |
| Frame Material | Wicker / Rattan |
| Department | Chaise Lounges |
| Compatible Brand | Mercana Furniture and Decor |
| Product | Mercana Kea Set Of 3 Nesting Water Hyacinth Boxes With Lids in Br |
| Installation | Yes |
| UPC | 696018702298 |
Check the listing for details. Mercana Kea Set Of 3 Nesting Water Hyacinth Boxes With Lids in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 53.59 USD. Set of three eco-friendly water hyacinth boxes with lids. The Kailini set of 3 display boxes is crafted of water hyacinth, a natural material to give warmth and texture. Ideal for storage while adding a natural, rustic touch to your space.