| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Frame Material | Chenille |
| Collection | Adam |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | B1257Brown-Q |
| MPN | B1257Brown-Q |
| Color | Brown |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Type | Beds |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 68" |
| Item Length | 90" |
| Category | Beds |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Chenille |
| Set Includes | Meridian Furniture Adam Brown Chenille Fabric Queen Bed |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Chenille |
| Mattress Firmness | Chenille |
| Department | Beds |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Adam Brown Chenille Fabric Queen Bed |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308320939 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Adam Brown Chenille Fabric Queen Bed. Color: Brown, Condition: New. Listed at 804.48 USD. Revealing the silky, soft Adam brown chenille queen bed, showcasing deep channel tufting and a contemporary design to add a touch of modern elegance to your bedroom. Soft Brown Chenille Fabric. Deep Channel Tufting.