| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Alora |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 22058Cream |
| MPN | 22058Cream |
| Color | Cream |
| Type | Bedroom Benches |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 18" |
| Category | Bedroom Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Alora Cream Polyester Fabric Bench |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Bedroom Benches |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Alora Cream Polyester Fabric Bench |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308344515 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Alora Cream Polyester Fabric Bench. Color: Cream, Condition: New. Listed at 414.90 USD. Soft Cream Polyester Fabric.