| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Collection | Amari |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 11064Black-C |
| MPN | 11064Black-C |
| Color | Black |
| Type | Bar Stools |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 38" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 22" |
| Category | Bar Stools |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Meridian Furniture Amari Black Vegan Leather Stool |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Amari Black Vegan Leather Stool |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308347882 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Amari Black Vegan Leather Stool. Color: Black, Condition: New. Listed at 291.65 USD. Soft Black Vegan Leather. Counter Height Stool. Seat back height: 11.5".