| Material | Fabric |
|---|---|
| Collection | Blake |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 879Black-C |
| MPN | 879Black-C |
| Color | Black |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 32" |
| Item Width | 28" |
| Item Length | 24" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Blake Black Boucle Fabric Dining Chair Set of |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Blake Black Boucle Fabric Dining Chair Set of |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308265216 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Blake Black Boucle Fabric Dining Chair Set of 2. Color: Black, Condition: New. Listed at 427.21 USD. Modernize your dining space with these Blake black boucle fabric dining chairs. This pair of contemporary dining chairs features rich black boucle fabric, making them comfortable to sit on. Built to last, these chairs are strong enough for most users.