| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Collection | Dario |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 922Cream-C |
| MPN | 922Cream-C |
| Color | Cream |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 24" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Meridian Furniture Dario Cream Vegan Leather Dining Chair (Set of |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Dario Cream Vegan Leather Dining Chair (Set of |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308287225 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Dario Cream Vegan Leather Dining Chair (Set of 2). Color: Cream, Condition: New. Listed at 353.22 USD. Modernize your dining room in a bold way with this Dario vegan leather dining chair pair. A unique design ensures all eyes are on these chairs during dinner, with their rolled back design and artful lines.