| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Collection | Destiny |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 538Black-C |
| MPN | 538Black-C |
| Color | Black |
| Type | Dining Chairs |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 32" |
| Item Width | 23" |
| Item Length | 23" |
| Category | Dining Chairs |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Meridian Furniture Destiny Black Vegan Leather Dining Chair |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Dining Chairs |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Destiny Black Vegan Leather Dining Chair |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308263625 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Destiny Black Vegan Leather Dining Chair. Color: Black, Condition: New. Listed at 271.10 USD. Soft black vegan leather upholstery makes this dining chair a sleek and inviting option for pairing with your favorite dining table. Soft Black Vegan Leather. Seat Height: 19.29". Seat Width: 16.93".