| Country of Manufacture | India |
|---|---|
| Material | Marble |
| Collection | Formentera |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 219Black-ET |
| MPN | 219Black-ET |
| Color | Black |
| Size | End Table |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 20" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 20" |
| Category | End Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Marble |
| Set Includes | Meridian Furniture Formentera Black End Table |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | End Table |
| Countertop Material | Marble |
| Firmness | Marble |
| Frame Material | Marble |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Formentera Black End Table |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308280004 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Formentera Black End Table. Color: Black, Condition: New. Listed at 384.70 USD. This table oozes sophistication from its wavy black marble with light grey veining construction to its uniquely shaped base. The perfect end table for adding a modern touch to your space, this piece steals the show, doubling as part art, part utilitarian furniture must-have.