| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Collection | Gallo |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | GalloCognac-T |
| MPN | GalloCognac-T |
| Color | Orange |
| Size | Twin Size |
| Type | Beds |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 44" |
| Item Width | 44" |
| Item Length | 84" |
| Category | Beds |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Meridian Furniture Gallo Cognac Vegan Leather Twin Bed |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Twin Size |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Mattress Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Beds |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Gallo Cognac Vegan Leather Twin Bed |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308291901 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Gallo Cognac Vegan Leather Twin Bed. Color: Orange, Condition: New. Listed at 566.63 USD. Indulge in the comfort and luxury of the Gallo Vegan Leather Twin Bed, and transform your bedroom into a haven of relaxation. This exquisite piece boasts a luscious premium soft cognac vegan leather exterior that exudes elegance and sophistication.