| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Kennedy |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 197Beige |
| MPN | 197Beige |
| Color | Beige |
| Type | Living Room Benches |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 19" |
| Item Width | 22" |
| Item Length | 60" |
| Category | Living Room Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Kennedy Beige Chenille Fabric Bench |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Living Room Benches |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Kennedy Beige Chenille Fabric Bench |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308324708 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Kennedy Beige Chenille Fabric Bench. Color: Beige, Condition: New. Listed at 384.33 USD. Cozy never looked so good as when you're curled up on this Kennedy beige chenille fabric bench. A unique shape makes this bench an eye-grabbing addition to your living room or bedroom, with its channel base giving it added textural appeal.