| Country of Manufacture | India |
|---|---|
| Material | Marble |
| Collection | Messina |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 925Brown-DT |
| MPN | 925Brown-DT |
| Color | Brown |
| Size | Genuine Marble |
| Type | Dining Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 87" |
| Item Length | 40" |
| Category | Dining Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Marble |
| Set Includes | Meridian Furniture Messina Brown Marble Dining Table |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Genuine Marble |
| Countertop Material | Marble |
| Firmness | Marble |
| Frame Material | Marble |
| Department | Dining Tables |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Messina Brown Marble Dining Table |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308335124 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Messina Brown Marble Dining Table. Color: Brown, Condition: New. Listed at 2155.36 USD. This beautifully crafted piece features genuine brown marble with elegant white veins and fluted marble bases, perfect for adding a touch of flair and panache to any space. Toronto Brown Genuine Marble.