| Material | Suede |
|---|---|
| Collection | Roy |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 446Brown |
| MPN | 446Brown |
| Color | Brown |
| Type | Ottomans |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 16" |
| Item Width | 16" |
| Item Length | 16" |
| Category | Ottomans |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Suede |
| Set Includes | Meridian Furniture Roy Brown Ottoman/Stool |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Suede |
| Firmness | Suede |
| Frame Material | Suede |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Roy Brown Ottoman/Stool |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308309132 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Roy Brown Ottoman/Stool. Color: Brown, Condition: New. Listed at 104.25 USD. Ottoman Weight Capacity: 150 lbs. Upgrade your living space with the Roy Microsuede Fabric Ottoman/Stool. This versatile piece of furniture not only adds a pop of color to your room but also serves as a comfortable and practical seating option.