| Material | Fabric |
|---|---|
| Collection | Serene |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 601Navy-Ott |
| MPN | 601Navy-Ott |
| Color | Blue |
| Size | Ottoman |
| Type | Ottomans |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 39" |
| Item Length | 40" |
| Category | Ottomans |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Serene Navy Durable Linen Fabric Deluxe Ottoma |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Ottoman |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Serene Navy Durable Linen Fabric Deluxe Ottoma |
| Installation | Yes |
| UPC | 704831408355 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Serene Navy Durable Linen Fabric Deluxe Ottoman. Color: Blue, Condition: New. Listed at 492.61 USD. There's lots to love about the Serene linen textured deluxe Cloud-Like comfort modular collection, and this piece is not an exception. The soft navy linen textured fabric is cozy and sleek to the touch while the overstuffed down/feather cushions provide gentle support so you can relax and unwind like a VIP.