| Material | Fabric |
|---|---|
| Collection | Stefano |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 182Navy |
| MPN | 182Navy |
| Color | Navy |
| Type | Living Room Benches |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 55" |
| Item Length | 20" |
| Category | Living Room Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Stefano Navy Fabric Bench |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Living Room Benches |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Stefano Navy Fabric Bench |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308286044 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Stefano Navy Fabric Bench. Color: Navy, Condition: New. Listed at 205.58 USD. Banish boredom in your room's decor with this Stefano polyester fabric bench. The perfect bench to rest at the end of your bed in the master suite or in a spot of interest in the foyer or entryway, this lovely art deco seat has loads of room to sit while you pull on boots or take off shoes.