| Material | Fabric |
|---|---|
| Collection | Stylus |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 148Black |
| MPN | 148Black |
| Color | Black |
| Type | Bedroom Benches |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 31" |
| Item Length | 17" |
| Category | Bedroom Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Stylus Black Fabric Bench |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Bedroom Benches |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Stylus Black Fabric Bench |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308274522 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Stylus Black Fabric Bench. Color: Black, Condition: New. Listed at 305.37 USD. This stunning bench is the perfect addition to any modern living space. Rich Black Fabric. Arm Height: 24.5".