| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Waldorf |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 393Cream-C |
| MPN | 393Cream-C |
| Color | Cream |
| Type | Bar Stools |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 37" |
| Item Width | 18" |
| Item Length | 20" |
| Category | Bar Stools |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Meridian Furniture Waldorf Cream Chenille Fabric Stool |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Waldorf Cream Chenille Fabric Stool |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308310350 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Waldorf Cream Chenille Fabric Stool. Color: Cream, Condition: New. Listed at 294.79 USD. Soft Cream Chenille Fabric. Counter Height Stool. Seat back height: 9.5".