| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Collection | Wave |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 22092Beige |
| MPN | 22092Beige |
| Color | Beige |
| Type | Bedroom Benches |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 16" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 21" |
| Category | Bedroom Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Meridian Furniture Wave Beige Velvet Bench |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Bedroom Benches |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Wave Beige Velvet Bench |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308335032 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Wave Beige Velvet Bench. Color: Beige, Condition: New. Listed at 324.49 USD. Ultra Luxe Beige Velvet. 460 GSM Velvet.