| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Collection | Willow |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 22096Cognac |
| MPN | 22096Cognac |
| Color | Orange |
| Type | Bedroom Benches |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 19" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 18" |
| Category | Bedroom Benches |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Meridian Furniture Willow Cognac Vegan Leather Bench |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Bedroom Benches |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Willow Cognac Vegan Leather Bench |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308327570 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Willow Cognac Vegan Leather Bench. Color: Orange, Condition: New. Listed at 378.59 USD. Soft Cognac Vegan Leather.