| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Collection | Zaire |
| Brand | Meridian Furniture |
| Model | 99067Oak-ET |
| MPN | 99067Oak-ET |
| Color | Natural |
| Type | End Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 20" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 18" |
| Category | End Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Meridian Furniture Zaire Natural End Table |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | End Tables |
| Compatible Brand | Meridian Furniture |
| Product | Meridian Furniture Zaire Natural End Table |
| Installation | Yes |
| UPC | 094308319056 |
Check the listing for details. Meridian Furniture Zaire Natural End Table. Color: Natural, Condition: New. Listed at 252.06 USD. Add this Zaire Natural End Table to your room for an instant refresh. Mix of Solid Wood and MDF. Rich Natural Finish. Color/Finish: Natural. Assembly Required: No.