| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Color | Off White |
| Item Length | 77.56in |
| Mattress Included | No |
| Compatible Mattress Size | Full |
| Brand | Unbranded |
| Type | Bunk Bed |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 65.57in |
| Frame Material | Metal |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Solid construction |
| Room | Bedroom |
| Item Weight | 83.78lbs |
| Item Width | 56.70in |
Check the listing for details. Metal Full over Full Bunk Bed for Teens and Adults Modern Bed Frame for Bedroom. Color: Off White, Condition: New. Listed at 255.79 USD. Feature upper bed is Full size and bottom bed is Full size. The guardrail around the upper bed which enhance safety and prevent accidental. Weight Capacity 350LBS for upper bed, 500LBS for bottom bed.