| Brand | IALTRUISTIC |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Chair Style | Armchair |
| Chair Type | Dining Chair |
| Chair Weight Capacity (lb) | 200 lb |
| Commercial/Residential | Residential |
| Frame Finish | Black |
| Frame Primary Finish | Black |
| Included | No additional items included |
| Includes Patio Cover | Without Cover |
| Motion Type | Stationary |
| Patio Furniture Features | Arms,Ergonomic,Stackable,Water Resistant |
| Product Weight (lb) | 15 lb |
| Returnable | 30-Day |
| Seating Type | Without Cushion |
| Manufacturer Warranty | 3 months |
| Assembled Depth (in) | 24.1 in |
| Assembled Height (in) | 38.19 in |
| Assembled Width (in) | 24.1 in |
| Material | Steel |
| UPC | 7445011894812 |
Check the listing for details. Metal Outdoor Dining Chairs Stackable Patio Camping Chair with Gray Breathable T. Condition: New. Listed at 355.04 USD. Chair Style Armchair. Patio Furniture Features Arms,Ergonomic,Stackable,Water Resistant. Chair Type Dining Chair. Includes Patio Cover Without Cover. Chair Weight Capacity (lb) 200 lb. Breathable premium fabric seat prevents muggy discomfort.