| Additional Parts Required | No |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Color | White |
| Compatible Mattress Size | Queen over Queen |
| Features | No Box Spring Needed, Noise Reduced, Space-Saving |
| Frame Material | Metal |
| Item Height | 64.60 in |
| Item Length | 82.70 in |
| Item Weight | 120lb |
| Item Width | 63.00in |
| Mattress Included | No |
| MPN | Bunk Bed |
| Room | Bedroom |
| Style | Contemporary/Modern |
| Type | Bunk Bed |
Check the listing for details. Metal Queen over Queen Bunk Bed Frame for Teens and Adults Space-Saving White. Color: White, Condition: New. Listed at 359.99 USD. Feature upper bed is Queen size and bottom bed is Queen size. The guardrail around the upper bed which enhance safety and prevent accidental. 2 Side Ladder: Both sides of the bunk bed with ladder for easy climb up, also making it easy to customize to your room's layout and your personal preferences.