| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Table Legs |
| Material | iron |
| Color | White |
| Gross Weight | 6.05kg / 13.3lbs |
| Package Size | 68.5*60*15cm / 27*23.6*5.9in |
| Net Weight | 4.28kg / 9.4lbs |
| Process | Spray-coating, High-temperature Baking |
| Style | Modern |
| Assembly Required | Yes |
| Product Size | 100*56*71cm / 39.37*22.05*27.95in |
| Mount Type | Floorstanding |
| Number of Foot Pads | 5 |
| Number of Suction Cups | 5 |
| Tube Wall Thickness | 0.8mm/0.03in |
| Tube Side Length | 30mm / 1.18in |
| Overall Load-capacity | 50kg/110.2lbs |
Check the listing for details. Metal Table Legs Table Crossed-leg Modern Dining Table Legs Furniture Legs. Color: White, Condition: New. Listed at 56.83 USD. Crafted from premium materials, it ensures long-lasting durability. Its stable construction and reinforced, thickened tubing provide exceptional load-bearing capacity. Notably, the four height-adjustable foot pads not only adapt to uneven surfaces but also significantly enhance convenience and comfort during use, making them ideal for supporting your tabletop.