| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Firmness | Medium |
| Maximum Weight Capacity | 300 lb |
| Item Length | 21.7 in |
| Brand | MINCETA |
| Type | Barstool |
| Department | Kids |
| Seating Capacity | 1 |
| 【Assembly】 | Partial assembly.Assembly time is less than 15 minutes. |
| 【Feature】 | 360-degree rotation; 3.9" High-density foam padded cushions; |
| Assembly Required | Yes |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 38.6 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Theme | Family |
| Frame Material | Wood |
| Time Period Manufactured | 21st Century (2000-Now) |
| Country/Region of Manufacture | China |
| 【Overall Dimension】19.3"W x 21.7"D x 38.6"H. Seat dimensions | 19.3"W x 21.7"D x 38.6"H. Seat dimensions: 18.1"W x 17.3"D. |
| Item Width | 19.3 in |
Check the listing for details. MINCETA Counter Stools,26" 360 Free Swivel Bar Stools with Upholstered.. Condition: New. Listed at 139.99 USD.